Zespół Bongostan powstał zimą 2009 roku w Opolu. Początkowo skład zespołu tworzą Paweł Kinder oraz Daniel Bugla, którzy swoimi pomysłami nadają kierunek rozwoju przedsięwzięcia. Pojawiają się pierwsze utwory, a wraz z nimi do projektu dołączają nowi ludzie. W kwietniu pomysł zostaje okraszony nazwą Bongostan, a nico później pojawia się demo zawierające 4 utwory oraz gitarzysta Krzysiek Ogiela. Zespół przechodzi od tego momentu wiele zmian składu począwszy od sekcji rytmicznej, którą wspiera Wojtek Zalewski na basie oraz Rafał Klimek (trąbka) i Krzysiek Dyga (saksofon). W sierpniu 2010 roku do Bongo ekipy dołącza klawiszowiec Kamil Majewski oraz perkusista Bartek Drozd. Jest to moment, w którym krystalizuje się skład zespołu co skutkuje podjęciem decyzji o nagraniu debiutanckiej płyty oraz pospolitym ruszeniem w temacie koncertów. Tych w przeciągu niespełna 4 miesięcy zespół zagrał blisko 40. W październiku 2010 roku ruszają nagrania, które radykalnie zmieniają charakter dotychczasowych płodów muzycznych. Marzec 2011 roku okazuje się być przełomem. Wtedy też Bongostan startuje na Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu i zostaje uhonorowany możliwością występu na Piastonaliach 2011 oraz zagraniem utworu „Nie muszę musieć” na jednej scenie wraz z ich autorem - Wojciechem Waglewskim (Voo Voo) podczas jego koncertu. Niedługo po tym Bongostan zagrał pierwszy koncert w Radiu Opole przed, którym do zespołu (jeszcze podczas nagrań) dołączyła Kinga Berkowicz nadając kobiecą dłonią ogłady szalonej ośmioosobowej załodze. Nie próżnując Bongo ekipa przy współpracy z wydawnictwem Lion Stage Records, w styczniu 2012 roku wydała swoją pierwszą, debiutancką płytę pt. „Rasta Kasta”. W 2013 roku zapada decyzja o zmianach personalno - instrumentalnych po długiej współpracy z zespołem żegna się Krzysztof Dyga - saksofon i kilka osób wspierających sekcje dętą. Nową twarzą w zespole jest drugi klawiszowiec Tomek Bartoszewski, gitarzysta Jacek Halaba i nowy basista Paweł Mrocheń. Zespół podczas prób spędza głównie czas na pracy nad nowym materiałem, który nabiera zupełnie nowe kolorów niż wcześniejsza płyta. Pomimo prac nad nowym albumem zespół nieustannie koncertuje na znakomitych scenach muzycznych.
MROZU to producent muzyczny, kompozytor, który łączy blues, soul i rock’and’roll. Zdobywca wielu muzycznych nagród, szturmem podbił listy przebojów, a hity takie jak „Nic do stracenia” czy „Jak nie my to kto”, zna cała Polska. W 2014 roku Mrozu pokazał się jako ukształtowany artysta, który – platynową już – płytą „Rollercoaster” udowodnił, że wciąż ma talent do pisania chwytliwych piosenek. Z tego albumu pochodzą takie hity jak: „Rollercoaster”, czy wykonany wspólnie z chórem Sound’n’Grace „Nic do stracenia”, który okazał się najczęściej graną piosenką w radiach w 2014 roku. W pracę nad albumem „Zew” poszedł o krok dalej, zdecydowanie ugruntowując swoją muzyczną tożsamość. Płyta pokazała, że artysta cały czas się rozwija i z pewnością mile zaskoczył fanów. Album uzyskał status złotej płyty a singiel „Szerokie wody” podbił serca fanów zdobywając dwie platyny
Ostatni krążek „Aura”, bardzo szybko pokrył się złotem i przyniósł artyście kolejne nominacje do Fryderyków. To właśnie z tego ostatniego albumu pochodzi przebój „Napad”, który pozwolił Mrozowi na muzyczny debiut w kinie, promując film „Na bank się uda”. Ostatni tytułowy singiel „Aura” zagościł na stałe w notowaniach wielu stacji radiowych. Mrozu w swojej dyskografii udowadnia, że wie, jak przyciągnąć do siebie słuchaczy. W jego utworach dostajemy dawkę energii, która nie pozwala usiedzieć w miejscu. Artystę wyróżniają jakościowe bity i melodie, które bardzo łatwo wpadają w ucho i zostają ze słuchaczami na długie miesiące.
Koncerty Mroza, to niezwykłe muzyczne widowisko i energetyczna dawka szaleństwa, zarówno na scenie, jak i pod nią. Artysta i jego zespół wyróżniają się znakomitą dbałością o każdy muzyczny i wizualny szczegół, która potrafi wzbudzić podziw wśród zgromadzonej na koncercie publiczności.
KOSMODROM to duet braci - Mikołaja i Gabriela Rękasów, powołany do życia we wrześniu 2020 roku. Wcześniej wraz z kumplami ze szkoły tworzyli band „Need More Clouds”, z którym zagrali dziesiątki koncertów, występowali w studiach radiowych i telewizyjnych, supportowali wiele gwiazd, zdobywając przy tym wiele nagród na ogólnopolskich konkursach i festiwalach.
Ania Rusowicz to polska wokalistka, córka Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy - małżeństwa gwiazd polskiego bigbitu. Artystka nie tylko śpiewem, ale też brzmieniem swojej kapeli nawiązuje do lat 60. Z początku upodobała sobie polski bigbit, z czasem napisała bardziej "międzynarodowe" piosenki sięgające do estetyki psychodelicznego bluesrocka. Jest nazywana "zakręconą hipiską" czy "najbarwniejszym dzieckiem-kwiatem ostatnich lat”.
Urodziła się w 1983 roku, a gdy miała siedem lat, jej matka zginęła w wypadku samochodowym. Zanim rozpoczęła solową karierę, Ania Rusowicz w latach 2005-2007 śpiewała w zespole Dezire, z którym nagrała płytę "Pięć smaków”. Miała jeszcze zespół IKA, ale prawdziwe granie zaczęło się dla niej od solowego występu na festiwalu w Opolu w 2011 roku. Wykonywała tam piosenki swojej matki Ady Rusowicz. Kilka miesięcy później ukazała się płyta "Mój big-bit", na której znalazły się pół na pół autorskie piosenki i przeróbki utworów śpiewanych przez Adę Rusowicz w latach 60. i 70. Wtedy, na początku solowej kariery Ani Rusowicz, jej podobieństwo do matki było uderzające. Nie chodzi tylko o głos, który dostała razem z genami. Młoda wokalistka świadomie ubierała się i malowała podobnie, nawet jej ruch sceniczny do złudzenia przypominał to, co robiła na scenie Ada Rusowicz. Jednak szybko po pierwszej płycie przyszły pomysły na drugą. Tu już nie miało być bigbitu, co przecież byłoby pewnym strzałem, tym bardziej że w 2012 roku za debiutancką płytę Rusowicz zebrała cztery Fryderyki, nagrody polskiego przemysłu muzycznego.
W 2013 roku ukazał się drugi album Ani Rusowicz - tym razem zawierający wyłącznie premierowe piosenki. Producentem płyty został Piotr "Emade" Waglewski, kochający stare brzmienia, ale z trochę innej bajki niż bigbit. Rzeczywiście płyta Rusowicz okazała się ostrzejsza od debiutu. Bardziej psychodeliczna i bluesowa. Obecnie występuje również w projekcie Nixes.
Ewelina Lisowska to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Urodziła się w 1991 roku w Cerekwicy. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia we Wrocławiu w klasie gitary klasycznej. Jako nastolatka śpiewała pod pseudonimem Evelynn w post hardcore’owym zespole o nazwie Nurth. W 2012 roku dotarła do półfinału programu X Factor i wydała minialbum, zatytułowany „Ewelina Lisowska”. Debiutancki album długogrający wokalistki - „Aero-Plan” ukazał się w maju 2013 roku. Znalazły się tam między innymi piosenki „Nieodporny rozum”, „W stronę słońca” i „Jutra nie będzie”. Płyta pokryła się złotem.
Kolejny album - „Nowe horyzonty” z 2014 roku również pokrył się złotem. Promowały go single: „We mgle”, „Na obcy ląd” i „Nowe horyzonty”. W 2015 roku artystka zwyciężyła w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Najnowsza, czwarta płyta Eweliny Lisowskiej pod tytułem „Cztery” została wydana w czerwcu 2018 roku.
Wokalistka ma na koncie wiele nagród i wyróżnień, w tym SuperJedynkę, Eska Music Awards 2013 za Najlepszy debiut i Najlepszy hit („W stronę słońca”) czy eskaGO Award – Najlepszy artysta w sieci. Występowała na najbardziej prestiżowych festiwalach w Polsce – na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz na TOPtrendy w Sopocie.