W tym roku impreza odbędzie się tradycyjnie na Alei Jana Pawła II,
w terminie 31.05 - 1.06.
Dni Miasta 2024 – program
31 maja (piątek)
17.00 „Centrum Uśmiechu” – koncert dla dzieci
18.30 Pokahontaz
19.50 finalista Koz All Music Festiwal - DOPAMINA
21.00 ENEJ
22.30 zabawa z DJ-em
1 czerwca (sobota)
14.00-19.00 giga klocki dla dzieci w Parku Pojednania
16.00 "W naszej bajce", koncert CEM "K-Kwarta"
18.00 Honker
20.00 Joe Cocker – śpiewa Jacek Kawalec z zespołem
22.00 Grubson
W roku 2023 otrzymali nominację do najważniejszej narody muzycznej w Polsce – Fryderyk (Album Roku Muzyka Dziecięca), w roku 2021 za singiel pt. Jarzynowa gimnastyka otrzymaliśmy ZŁOTĄ PŁYTĘ. Na swoim koncie mają 10 wydanych płyt, nakręcili 19 teledysków, ich utwory znajdują się na wielu składankach płytowych dla dzieci. Można ich słuchać we wszystkich mediach streamingowych, w Radio Dzieciom, czy oglądać w telewizji 4Fun Kids. Na kanale YouTube ich piosenki oglądnięto w sumie już ponad 245 milionów razy. Występowali na największych i najważniejszych wydarzeniach w naszym kraju – Lato z Radiem, Mamy Maj oraz Majówka Grillówka z Radiem Zet, Złote Przeboje na Wakacje, Piknik Olimpijski dla Sportowców czy Koncerty Dar Serca w Sali Kongresowej.
POKAHONTAZ - polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop. Powstała w 2003 roku w Katowicach na kanwie rozwiązanego tego samego roku tria Paktofonika. W jej skład wchodzą raperzy Rahim i Fokus oraz DJ Bambus. Twórczość zespołu charakteryzuje odejście od typowego dla polskiej sceny hip-hopu, opartego na konfrontacji i nacisku na przekaz artystyczny. Muzyka Pokahontaz zawiera wpływy szeroko pojętej muzyki elektronicznej z tekstami skoncentrowanymi na warsztacie wykonawczym.
ENEJ to polski zespół rockowo – folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.
GrubSon to producent, raper, wokalista. Artystyczna droga którą pokonał może być mierzona tylko w ilości koncertów i przebytych kilometrów, a obecnie każdy jego koncert to prawdziwe muzyczne wydarzenie, szczególnie dla tych którzy kojarzą go tylko jako artystę związanego ze środowiskiem hip-hopowym.
Ma na swoim koncie zarówno złote jak i platynowe płyty za swoje Albumy.
Albumy „ Holizm” oraz „Gatunek L”, zostały nominowane do najważniejszej nagrody muzycznej „ Fryderyk „ w kategorii Album Roku Hip Hop.
GrubSon jako pierwszy pobił rekord YouTub’a i jego piosenka „ Na Szczycie „ jako pierwszy utwór hip-hopowy zdobyła ponad 100 mln wyświetleń!
Jesienią 2018 roku we współpracy z Przemkiem Corso ukazała się książka „GrubSon – na szczycie” , która w nawiązaniu do jego największego hitu, opowiada o tym… że szczytu nie ma, a ciężka praca nigdy się nie kończy.
W 2019 roku Grubson przyjął zaproszenie do kultowego formatu Redbull Soundclash i pokonał Krzysztofa Zalewskiego w bezpośrednim muzycznym starciu przed wielotysięczną publicznością na warszawskim Torwarze. To był dla GrubSona rok przełomowy – to właśnie wtedy odbyła się także specjalna trasa SENTYMENTALNIE TORU z okazji 10 lecia płyty ORS i 15 lecia działalności artystycznej. 10 koncertów w całej Polsce i powiększony skład.
Grubson ma na swoim koncie także aktorski debiut w produkcji TVN „ 1800 gramów”, do której również stworzył tytułową piosenkę w duecie z Anią Dąbrowską.
27.11.2020 ukazał się ostatni, szósty już studyjny Album Grubsona o przewrotnym tytule „ AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE, który powstał w ścisłej współpracy z gitarzystą i kompozytorem, Jakubem Mitorajem.
Grubson, znany z doskonałego łączenia gatunków muzycznych i eksperymentowania ze środkami wyrazu, tym razem nagrał płytę w zupełnie świeżej akustyczno elektronicznej odsłonie.
Utwory, podobnie jak w przypadku całej dotychczasowej kariery artysty, są zarówno komentarzem społecznym, jak i opowieścią o nas – ludziach. AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE skupia się na relacjach międzyludzkich, miłości i człowieczeństwie w świecie zdominowanym przez technologię.
Jak sam przyznaje, to jego najbardziej osobista płyta w całej dotychczasowej karierze, której nie byłby w stanie nagrać wcześniej, a dzięki bliskiej współpracy z Jakubem Mitorajem, uzyskał potrzebną perspektywę. Współpraca, która zaczęła się od wspólnych tras koncertowych (Mitoraj to członek Sanepidu Live Band grającego z GrubSonem od lat) i akustycznych brzmień, pozwalających na zupełnie nowe aranże, zdawałoby się skostniałych brzmień, zabrała muzyków we wspólną, nieskrępowaną i bardzo odważną muzyczną podróż. Od naturalnego, czystego brzmienia gitary, po elektroniczne granice gatunków.
Wszystko „zaprojektowane” precyzyjnie tak, aby przy każdym odsłuchaniu zaskakiwać słuchaczy czymś nowym.
Album promują single „UMYSŁ”, „ EMOTIKONY” oraz „ AKTUAL(NIE)LEPSZA WERSJA „
Gościnnie na płycie pojawiają się zaprzyjaźnieni Artyści: Mrozu, Marika, Jarecki, Paprodziad oraz Igor Herbut.
Zespół HONKER proponuje swoistą podróż w czasie do muzyki lat 80 i 90. Kompozycje grupy to w całości autorskie utwory. Brzmienie zespołu osadzone jest w klimacie melodyjnego, gitarowego blues – rocka tamtego okresu.
Formację Honker tworzy czworo muzyków:
Katarzyna Król – śpiew ,
Henryk Vogt – gitara,
Jarosław Malajka – gitara basowa
Marcin Skarżyński – perkusja, cajon.
- Zespół z powodzeniem koncertuje w całym kraju. Zagrał m.in na wielkim koncercie “Igrzyska Rockowe Chespa Rock Festiwal” w amfiteatrze na Górze Św. Anny, obok największych gwiazd polskiej rockowej sceny muzycznej. Wiosną 2020 roku ukazała się debiutancka płyta długogrająca zespołu pt. „ Dla niej wszystko”. Krążek zawiera 10 klasycznie rockowych kompozycji.
JOE COCKER - śpiewa JACEK KAWALEC z ZESPOŁEM to wyjątkowy, multimedialny koncert złożony z największych przebojów legendarnego Joe Cockera!
Podczas koncertu usłyszymy najbardziej znane i kochane przez wszystkich utwory z repertuaru Joe Cockera m. in. "With a little help of my friends", "Unchain my heart", "You can leave your hat on", "Summer in the city", "You are so beautiful" i wiele innych. Zobaczymy także fragmenty wywiadów i materiały archiwalne, w formie projekcji multimedialnej, ukazujące tę drugą, bardziej prywatną twarz artysty.
Bo muzyka Joe Cocera, to absolutny majstersztyk, a wyjątkowa, utkana z emocji osobowość wokalisty sprawia, że nie można pozostać obojętnym wobec jego twórczości!
Jacek Kawalec, znany głównie jako aktor, jest też bardzo uzdolnionym wokalistą. W 1994 roku nagrał rockowy album „Be My Love” zawierający sonety W. Szekspira śpiewane w oryginalnej wersji językowej. Materiał muzyczny z tego albumu stał się kanwą widowiska telewizyjnego „Miłość, to nie igraszka czasu” nominowanego do Złotej Róży na międzynarodowym festiwalu „Róże Mountreux” w Szwajcarii.
Ma na swoim koncie wiele ról filmowych i teatralnych. Widzowie telewizyjni poznali go przed laty, kiedy z sukcesem poprowadził legendarną już "Randkę w ciemno".
Od kilku lat z powodzeniem wciela się w rolę Witebskiego w "Ranczu" - najchętniej oglądanym, polskim serialu. Brał też udział w telewizyjnych programach rozrywkowych: "Jak oni śpiewają", Taniec z gwiazdami" i "Twoja Twarz brzmi znajomo".
Jacek jest wszechstronnym artystą, ciągle poszukującym i rozwijającym swoje umiejętności. Teraz staje na scenie mierząc się z dorobkiem muzycznej ikony - Joe Cockera. Jacek podchodzi do tego zadania z pokorą i wielkim zaangażowaniem. Nie tylko potrafi oddać głosem niuanse brzmieniowe Joe Cockera, ale także rozumie całą złożoność emocjonalną tej muzyki i potrafi ją znakomicie przekazać podczas występów. Dzięki temu, koncert staje się wielowymiarowym doznaniem artystycznym.