BILET 100 ZŁ - KUP ON-LINE
Katarzyna Groniec - laureatka nagrody Bardiniego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie piosenki aktorskiej. Premiera ostatniej płyty autorskiej „Ach!" miała miejsce 16 marca 2018 roku.
W 2019 roku po 60 koncertach Artystka zaplanowała przerwę artystyczną, która z powodu pandemii trwała dłużej niż to zostało zaplanowane. Jesienią powróciła z programem „Niektóre sytuacje" w którym znajdowały się piosenki śpiewane od lat, w nowych aranżacjach, z nowym zespołem muzycznym. Po pięciu latach od ostatniej płyty, przyszedł czas na premierę nowego albumu autorskiego.
Album „Konstelacje" to taka łamigłówka, a może układanka? Może to być odkrywanie, wędrówka, poddanie się emocjom albo wszystko razem.
W ten album można wejść głębiej, ale można inaczej, tylko na emocji, pokładach własnej wrażliwości i oceanie własnych, indywidualnych skojarzeń – to wszystko jest przecież takie ulotne... Przecież każdy ma swoją rybę, każdy na swój sposób czuje tego chłopca o buzi miękkiej jak kwiat tulipanowca, każdy ma swoją niezgodę i swój własny bunt, każdy szuka swego własnego spokoju i własnej równowagi. Każdego dnia ryba jest inna, chłopiec jest inny, a nasz spokój i równowagę odnajdujemy w czymś innym. Może też nie być kolejnego dnia – tutaj, bo gdzieś na pewno jest.
Dariusz Czarny – (gitary, śpiew) – autor muzyki i tekstów. Lider zespołu U Studni, współpracował między innymi z Tomaszem Szwedem, Starym Dobrym Małżeństwem, G. Hamiltonem V, duetem Czarny Nosal, Skrawek Nieba – Czarny / Radzik.
Jarosław Mikulski – (gitara) – współpracował między innymi z Kazimierzem Pabiaszem, zespołem Blues jak Cobra, Hagoka Band, G. Hamiltonem V.
Usłyszą Państwo piosenki napisane do słów poety K.C.Buszmana oraz tekstów Dariusza Czarnego, osadzone w stylistyce akustycznego folk rocka i bluesa.
Kilka czułości to zespół, którego utwory zabierają w indie-folkową podróż poprzez wielobarwne emocje, podczas której usłyszeć można również wpływy bluesa, popu, rocka, jazzu, czy piosenki poetyckiej. Zespół został wyróżniony na wielu konkursach i festiwalach m.in. I miejsce na Festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Szlakiem Bardów, dwa I miejsca na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej (“Najlepszy Wykonawca”, “Najlepsza Piosenka”).
Anna Kamińska – wokal, ukulele, pianino, autoharfa
Jakub Jugo – cajon, ocean drum, wokal
Filip Turkowski – wiolonczela, wokal
40 lat temu zawojowali studencki festiwal w Krakowie i Festiwal w Opolu (I Nagroda w Konkursie Interpretacji). Zdobyli Grand Prix i 1 miejsce. Jaruzelski i stan wojenny przerwał ich byt publiczny na scenach Polski. Ich "Kombajnista", "Pytania syna poety" czy "Wódz" zniknął z radiowej anteny. Bojkot TV dopełnił reszty. Dopiero w latach 90-tych wrócili do telewizji. Z każdym rokiem z prześmiewczego kabaretu piosenki przeistaczali się w duet śpiewający literackie piosenki "Nie umieraj nam inteligencjo" czy "Życie jest". Ale nerw satyryczny pozostał. W recitalu zaśpiewają też pieśni zmuszające do uśmiechu. Maja Piwońska i Andrzej Janeczko przywiozą również z sobą swoją nową płytę "Życie jest" i książkę "Trzeci Oddech Kaczuchy , o życiu i scenie" wydaną przez Wydawnictwo Księży Młyn z Łodzi. Od 23 lat mieszkają na wsi pod Łodzią we wsi Ługi, gdzie Andrzej ( autor tekstów i muzyk piosenek zespołu) już 12 rok jest Sołtysem. Jest grafikiem po ASP w Łodzi. 15 lat trzymali koniki polskie i mają zawsze dużo psów i kotów. W czerwcu 2018 roku, Ogólnopolska Komisja Historyczna Ruchu Studenckiego przyznała Andrzejowi Janeczce Nagrodę Honorową im. Andrzeja Potoka za działalność w klubach i teatrach studenckich Olsztyna oraz radiach studenckich i kabaretach, za nieprzerwaną działalność kabaretu Trzeci Oddech Kaczuchy założonego w 1981 roku, opisaną w książce "Trzeci Oddech Kaczuchy. O życiu i scenie", za przypominanie i utrwalanie wartości kultury studenckiej.
Już dziś zapraszamy na dobrze znaną historię o brzydkim kaczątku, opartą na klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena w autorskiej oprawie. (Nie)Brzydkie Kaczątko to spektakl o samotności, ale i o odnalezieniu własnej drogi, o odwadze i pięknej przemianie.
Autorskie piosenki, wartko tocząca się akcja spektaklu, piękne kostiumy oraz barwna scenografia czynią ten spektakl wyjątkowym teatralnym widowiskiem z wartościowym morałem, który powinni zapamiętać nie tylko najmłodsi widzowie.
Artysta z ogromnym poczuciem humoru, doskonałym refleksem, trafną puentą, genialnym poczuciem humoru i z mega pozytywną energią. Jego satyryczne postrzeganie świata jest niezwykle trafne a jego teksty to mistrzostwo świata. Do tego niebanalne brzmienie muzyczne - wszystko stanowi doskonałej jakości recital muzyczno - satyryczny. Jako że Piotr Bukartyk jest również artystą kabaretowym i konferansjerem dlatego jego występ gwarantuje świetny kontakt z publicznością.