Data i godzina wydarzenia: 01.05 - 03.05.2025 r., Park Pojednania, Rynek Koźle

Majówka z MOK-iem

1-3 maja 2025 r., Park Pojednania, Kędzierzyn-Koźle

 

Majówka z MOK-iem to już tradycja w naszym mieście. Nie zabraknie zdolnych uczestników sekcji i kół zainteresowań MOK, muzycznych emocji, niezapomnianej atmosfery. Nowością w tym roku jest Majowe Święto Wina - 2.05!

 

1 maja (czwartek)

15.00 Majowy Egzamin – scena młodych

17.30 „Muzyczna Karuzela” - Studio Piosenki MOK

19.00 zespół „Słowiany”

21.00 Potańcówka

 

W drugim dniu majówki czekają na Was koncerty oraz potańcówki, które wprowadzą w wyjątkowy, muzyczny nastrój!

 

2 maja (piątek)

od godz. 13.00 Majowe święto wina

17.00 JUGENDBLASORCHESTER Młodzieżowa Orkiestra Dęta Pawłowiczki

18.00 koncert zespołu „Blues jak K” 

19.15 koncert zespołu „Honker”

21.00 potańcówka

 

Trzeci dzień majówki to prawdziwa uczta dla miłośników muzyki klasycznej – czekają na Was niezapomniane koncerty, które sprawią, że ten dzień będzie wyjątkowy i pełen emocji!

 

3 maja (sobota)

15.00 koncert fortepianowy: Pieśni polskie

- Monika Piechaczek – sopran, Katarzyna Neugebauer - pianistka

16.00 „Przeboje 2+1” - Studio Piosenki MOK

17.30 Biesiada „Na majową nutę”

19.30 kapela „Moja Scheda”

20.30 potańcówka

 

3 maja (sobota)   Rynek – Koźle

12.00 koncert fortepianowy: Pieśni polskie

- Monika Piechaczek – sopran, Katarzyna Neugebauer - pianistka

 

SŁOWIANY to międzynarodowy  folk-rockowy zespół z Krakowa. Uczestnicy 8 Edycji Must Be The Music. Pięcioosobowy skład grupy to profesjonalni muzycy i wokalistka o niezwykłym folkowym głosie. Barwne osobowości, energetyczna muzyka, słowiański duch – to najkrótsze określenie jednego z najbardziej interesujących zespołów tego typu w Polsce. 

Monika Piechaczek to utalentowana polska sopranistka, która zdobyła uznanie zarówno na krajowej, jak i międzynarodowej scenie operowej. Jej wyjątkowy głos charakteryzuje się szerokim zakresem oraz emocjonalną interpretacją, co pozwala jej na wykonywanie różnorodnych wyzwań scenicznych. Jej koncerty cieszą się dużym uznaniem publiczności. Monika Piechaczek jest również aktywna jako pedagog, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi wokalistami oraz jako organizator wielu wydarzeń muzycznych na terenie Dolnego Śląska i opolskiego.

Katarzyna Neugebauer - pianistka urodzona w Poznaniu, gdzie z wyróżnieniem ukończyła Państwowe Liceum Muzyczne. Laureatka ogólnopolskich konkursów pianistycznych( Goleniów 1992, Warszawa 1994).

 Od ponad dekady związana z wrocławskim środowiskiem muzycznym, gdzie w 2007 ukończyła Akademię Muzyczną. Jako solistka miała okazję występować z Jackiem Kaspszykiem, Antonim Witem oraz Adamem Klockiem z towarzyszeniem orkiestr Filharmonii Wrocławskiej, Poznańskiej i Kaliskiej.

 Podczas trwania studiów swoje muzyczne zainteresowania zaczęła kierować w stronę muzyki kameralnej. Nawiązana współpraca ze skrzypkiem Bartoszem Bokunem zaowocowała wydaniem pierwszej w dorobku płyty CD ( Duo4U, 2009, JB Records). W polu zainteresowań artystki  znajduje się wykonawstwo muzyki współczesnej.

Ma ona w dorobku wiele prawykonań takich kompozytorów jak Katarzyna Brochocka, Katarzyna Dziewiatkowska, Adam Porębski, a prezentowane były one podczas takich festiwali jak Eurosilesia, Gwiazdy Promują czy Musik unter Zeit w Munster.

W 2010 roku pianistka nawiązała współpracę z Chórem Filharmonii Wrocławskiej( obecnie Chór NFM) jako akompaniator i korepetytor, która trwa do dnia dzisiejszego. Współpraca ta zaowocowała wspólnym nagraniem płyty wraz z legendarnym Bobem Chilcottem ( Seed of Stars, Signu, Classic, 2012) Od 2010 współpracuje z festiwalem Wratislavia Cantans, gdzie ma mozliwośc pracy z takimi dyrygentami jak Paul McCreesh, Giovanni Antonini, Giancarlo Guerrero, Jacek Kaspszyk, Bassem Akiki.  Pianistka regularnie zapraszana jest do współpracy przy ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach wokalnych oraz kursach mistrzowskich w kraju i zagranicą.

Miała okazję uczestniczyć w produkcji opery „Król Roger” pod batuta Jacka Kaspszyka z Mariuszem Kwietniem w roli tytułowej. W latach 2012-2015 była korepetytorem solistów w Operze Wrocławskiej, gdzie miała okazję pracować przy około 15 produkcjach operowych.  W 2017 roku  wzięła udział w nagraniu albumu „ Moniuszko śpiewany inaczej” z orkiestrą Leopoldinum i Akademią Chóralną pod batutą Agnieszki Franków-Żelazny. W 2014 roku wraz z wiolonczelistką Urszulą Kopijkowską zawiązały duet, który również prowadzi ożywioną działalność, koncertując w kraju i zagranicą, miedzy innymi w NOSPR w Katowicach.

„Moja Scheda" - Kapela wykonuje szeroki repertuar melodii ludowych, góralskich, czeskich, rzeszowskich i słowackich, nadając im własne, unikalne aranżacje. Ich muzyka to nie tylko dźwięki, ale także historia i emocje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Instrumentarium kapeli obejmuje skrzypce, klarnet, akordeon i kontrabas, które wspólnie tworzą niepowtarzalne brzmienie, pełne energii i pasji.

Rok 2024 był dla zespołu przełomowy – ukazała się ich pierwsza płyta "Bez granic", będąca muzycznym wyrazem ich otwartości i miłości do folkloru różnych regionów. Członków kapeli łączy nie tylko pasja do muzyki, ale także prawdziwa przyjaźń, co słychać w każdym zagranym przez nich utworze.

Moja Scheda to więcej niż zespół – to żywa tradycja, emocje i wspólna muzyczna podróż, która nie zna granic.