Data i godzina wydarzenia: 15.11.2025 r., godz. 18.00, DK "Koźle"
KUP ON-LINE

Blueverest to polsko-kameruński zespół tworzący muzykę, która wymyka się jednoznacznym kategoriom gatunkowym. Ich brzmienie to połączenie african jazzu i easy listening, pełne ciepła, rytmu i emocji. W swoich utworach artyści łączą różnorodne tradycje muzyczne, śpiewając w języku francuskim, polskim oraz w kameruńskich dialektach Duala i Beti.

Zespół został założony przez Martę Wilgosz i Michela Bekombo. Ich działalność to nie tylko koncerty, lecz także projekty edukacyjne i społeczne realizowane w Europie i Afryce – spotkania, warsztaty i inicjatywy promujące dialog międzykulturowy.

Pierwszy album Blueverest – „Namatondoa” – to osiem autorskich kompozycji opowiadających o duchowości, miłości i dzieciństwie. W muzyce zespołu przenikają się intensywne afrykańskie rytmy i subtelna europejska melodyka, dzięki czemu ich twórczość trafia zarówno do afrykańskich, jak i europejskich odbiorców.

Zespół występował na wielu scenach w Polsce i Kamerunie, m.in.:

  • Must Be The Music 2025

  • Radio RAM (2025)

  • Festiwal Liryka Niemcza 2025

  • Festyn Pieszyce 2025

  • Otwarty Kraków 2025

  • Klub Muzyczny Liverpool, Wrocław (Koncert Jubileuszowy 2025)

  • Doual’art Festival, Douala (2024)

  • Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej, Toruń (2023)

  • oraz w miejscach takich jak Stary Klasztor, Synagoga Pod Białym Bocianem, Mleczarnia (Wrocław) i Afrykańskie Muzeum w Olkuszu.

Blueverest prowadzi także warsztaty dla dzieci – w tym dla dzieci z niepełnosprawnościami i z Ukrainy – oraz uczestniczy w projektach artystycznych w Kamerunie (Kribi, Douala).

Najbliższe miesiące zapowiadają się wyjątkowo intensywnie – przed zespołem kolejne koncerty, rezydencje artystyczne i działania edukacyjne w Polsce i Kamerunie.

Zapraszamy na koncert Blueverest – niepowtarzalne spotkanie kultur, rytmów i emocji!